Cookies management by TermsFeed Generator

Infolinka: +420 374 725 355

Chystáte se prodat vaši nemovitost?

Koupě nebo prodej nemovitosti je pro většinu z nás velice zásadní a důležitý krok v našem životě. Mnohdy přijdou na řadu celoživotní úspory, hypotékou se zavážeme ke splátkám na velmi dlouhou dobu nebo se jedná o majetek, na který jsme dlouhá léta šetřili a máme k němu osobní vztah a citovou vazbu.

Proto Vám chceme tímto krátkým návodem pomoci vyvarovat se častých chyb a celou transakci bez problémů a stresu zvládnout.

ikona1

Příprava nemovitosti

V podstatě existují tři různé ceny nemovitosti:
- cena, za kterou si prodávající myslí, že prodá
- cena, za kterou by chtěl kupující koupit
- a potom cena tržní.
Rozdíly bývají obrovské. K dobré koupi je třeba znát místní poměry a cenovou mapu oblasti, při prodeji nepodceňujte před kvalitním nafocením takzvaný „homestaging“, tedy přizpůsobit nemovitost oku kupujícího. Ano, prvním a mnohdy nejsilnějším dojmem kupujícího je právě vzhled. Špatné fotky neupraveného bytu či domu Vám kupce nepřivedou.

ikona1

Efektivní inzerce

Podáte si inzerát do místních novin, vývěsky nebo na nějaký realitní server… A začíná stresující kolotoč telefonátů a návštěv roztodivných rádoby kupců… Oni Vám totiž budou v první řadě volat realitní kanceláře, které se Vás budou snažit přesvědčit, abyste prodali přes ně, v lepším případě se Vám jako realitní makléři představí. Žádní kupci. A když už kupec, tak neprověřený.

Tyto starosti nechte na nás, zařídíme Vám efektivní inzerci.

ikona1

Prohlídka = první dojem = rozhodování

První dojem je pro Vašeho potenciálního zájemce důležitý a každý si chce představit, jak by v této nemovitosti žil. Nezapomeňte v případě šera nebo v zimě rozsvítit v místnostech. Seriozní makléř také umí na prohlídce upozornit na drobné nedostatky či nedodělky. Věřte, že si Váš kupec bude vážit upřímnosti a vybudujete si tímto určitou důvěru.

ikona1

Našli jsme kupce a prodáváme

Kupce máme, jak se teď poprat s veškerou administrativou? Kvalitní makléř zařídí vše za Vás, zaručí, že nenaletíte podvodníkovi a nepřijdete o své peníze nebo nemovitost.

Pokud prodáváte nebo kupujete sami, buďte obezřetní. Nezapomeňte na průkaz energetické náročnosti, znalecký posudek, právně správnou kupní smlouvu, převod energií, daňové přiznání a hlavně bezpečnou úschovu kupní ceny do doby ukončení procesu vkladu na katastr nemovitostí.

Prodáváte, kupujte, pronajímáte nemovitost nebo chcete do nemovitosti investovat?

Přijďte k nám na osobní konzultaci ZDARMA.

Chcete prodat nemovitost?

ZAVOLEJTE NÁM:

Stanislav Frýbl

Stanislav Frýbl
realitní makléř

+420 774 725 355

NEBO NAPIŠTE:

Vaše data jsou v bezpečí. Přečtěte si naše zásady ochrany osobních údajů