Rodinný dům Viničné Šumice u Brna

Klady tohoto domu jsou nádherné prostředí u lesa na klidném místě, velice dobrá dostupnost do Brna, potenciál na luxusní bydlení. K pohodlnému bydlení je potřeba rekonstrukce, pro kterou se nabízí mnoho kreativních řešení. My jsme plánovali využít víceúrovňová podlaží, výhledy do údolí a ve finále i velkou podlahovou plochu k vytvoření velice nadstandardního a zajímavého bydlení.
Přízemí jsme chtěli celé otevřít do jednoho obrovského velkorysého prostoru a členit jej pouze krbem, schodištěm a právě rozdílnou výškou podlah. I s koupelnou a toaletou přes 100 m2.
V horním patře jsme potom měli v plánu vybudovat 4 podkrovní pokoje. Směrem do zahrady s pultovou střechou.
Dům má navíc spodní patro, otevřené do zahrady terasou. Směrem k ulici je krásný klenutý sklep, výborný pro uchování vína, nebo potravin. Směrem do zahrady je místnost, kde jsme chtěli saunu, krytá terasa a místnost, se kterou jsme si lámali hlavu. Uvažovali jsme ji využít jako šatnu, hernu, nebo velice nadstandardní koupelnu.
Zastavěná plocha je 115 m2. Takže na 3 patrech nám to umožnilo plánovat velký společný prostor, samostatné pokoje i relaxační místnosti. Na obrázcích je stav po rekonstrukci, jak jsme jej plánovali.
Zahrada je menší, než jsme chtěli a svažitá. Má plochu 245 m2. Ale blízkost lesa a krásné prostředí nám to kompenzovalo. Na terasách jsme chtěli vybudovat menší zahrádku a prolézačky pro děti. Ve spodní části je prostor, kde jsme plánovali ohniště a trampolínu. Na zahradě jsou navíc ovocné stromy.
Velice dobrá dostupnost do Brna - autem 15 min., autobusem 35 min. byl další důvod proč jsme si dům vybrali.
Elektřina je zavedená do domu a ostatní sítě (voda, kanalizace i plyn) mají připravené přípojky před domem. Což se hodilo pro zamýšlenou rekonstrukci a nechávalo nám to volnou ruku k plánování, kde uděláme jakou místnost. Na pozemku je vlastní studna, ze které je voda rozvedena do domu.
Když jsme viděli z okna kuchyně stádo srnek a výhled na Pálavu, byly to další třešničky na dortu. K tomu je v obci veškerá občanská vybavenost a krásné koupání https://www.kovalovice.cz/prirodni-koupaci-biotop.
Dům prodáváme z rodinných důvodů.

Cena: 1 690 000 Kč
Pozn.:+ 1% provize RK
Č.zakázky: RS305221
Lokalita: Viničné Šumice
Město: Viničné Šumice
Typ objektu: Domy a vily
Druh: rodinné
Terasa: ano
Parkovací stání: ano
Plocha: -
Užitná plocha: 170 m2
Zastavěná plocha: -
Obytná plocha: 170 m2
Plocha pozemku: -
Energetická náročnost:G